Nawigacja

 • Wyprawka ucznia klasy pierwszej

  Szanowni Rodzice!

  W poniższym pliku znajdują się informacje na temat wyprawki ucznia klasy pierwszej.

  Wyprawka_ucznia_klasy_pierwszej.docx

 • Bezpieczeństwo nad wodą

  Bezpieczeństwo nad wodą

  W związku ze zbliżającymi się wakacjami na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zamieszczone zostały materiały profilaktyczne dotyczące bezpiecznego korzystania z wypoczynku nad wodą. Zapraszamy do odwiedzania strony www.lodz.policja.gov.pl, zakładka "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

 •  

  W dniach 24.04 - 12.05 br w naszej szkole gości wysatwa "Miniphanomenta"

  Jej pomysłodawcą i twórcą jest prof. Lutz Fiesser z Niemiec, który przeprowadził szkolenie na Politechnice Łódzkiej dla 21 nauczycieli z 10 łódzkich szkół. Przedstawicielami naszej szkoły były panie: Małgorzata Prencel i Izabela Czaja. Szkoły, których nauczyciele uczestniczyli w warsztatach, miały możliwość wypożyczenia 39 stacji eksperymentalnych na dwa tygodnie. Celem prof. Fissera jest zbudowanie własnego mini centrum nauki przez dzieci i rodziców w szkołach, gdzie odbywała się wystawa.

  Stacje są ustawione na korytarzach, a uczniowie mają do nich swobodny dostęp w czasie przerw. Dzieci mogą dowolnie eksperymentować w zakresie fizyki i mechaniki. Nie ma żadnych instrukcji, liczy się wyobraźnia i pomysłowość uczniów. Nauczyciele nie podają gotowych rozwiązań, naprowadzają zadając pytania pomocnicze.

  Ostatniego dnia pobytu „Miniphänomenty” czyli 12 maja zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na wspólne eksperymentowanie w godz. 15.00 – 18.00. Mamy nadzieję, że doświadczenia z fizyką i mechaniką przyczynią się do stworzenia własnego Mini Centrum Nauki w naszej szkole.

  Chętnych do zbudowania stacji eksperymentalnych prosimy o zgłoszenie się do p. Prencel lub do wychowawcy klasy.

 • DOZ Maraton

  Wygraliśmy rywalizację na mistrza kibicowania podczas tegorocznego DOZ Maratonu. Otrzymaliśmy bony wartości 3 tys. zł do wykorzystania na sprzęt sportowy dla Szkoły. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i obecność. 

 • British Day 2017
  24.04.2017

  21 kwietnia, z okazji 91 urodzin królowej Elżbiety II w naszej szkole zorganizowany został Dzień Brytyjski. Nauczyciele i uczniowie długo przygotowywali się do tego dnia, poprzez lekcje kulturowe i konkursy zorganizowane z tej okazji. W piątek nastąpiło uroczyste podsumowanie oraz prezentacja na temat stylu życia, tradycji i zabytków Wielkiej Brytanii. Wyniki konkursów znajdują się w zakładce "nasze osiągnięcia".

 • Wykład z historii

  W dniu 3 marca 2017 roku w naszej szkole Pan dr Wojciech Marciniak, pracownik Uniwersytetu Łódzkiego przeprowadził zajęcia dla klas 6a i 6b pt. Losy Polaków na Wschodzie

 • "Magia zamknięta w papierze"
  10.03.2017

  4 marca w Gliwicach odbyło się uroczyste podsumowanie VI Ogólnopolskiego Konkursu Origami "Magia zamknięta w papierze". Nasze uczennice z klasy drugiej - Helena Marat i Zuzanna Witek - zajęły I i II miejsce w kategorii prac dzieci z klas I-III. Po uroczystym wręczeniu dyplomów, medali oraz nagród rzeczowych, dziewczynki wzięły udział w warsztatach origami poprowadzonych przez instruktorów Polskiego Towarzystwa Origami. Wielkie gratulacje!

 • "Demeter i Kora" oczami 5b
  10.03.2017

  8 marca klasa 5b wzięła udział w nietypowej lekcji języka polskiego. Uczniowie przedstawili swoją wizję mitu "Demeter i Kora". Pomimo niewielkiej tremy wszystkie występy były rerelacyjne. Uczniowie wykazali sie pomysłowością podczas przygotowywania strojów i scenografii.

 • Dzień Otwarty

  21 lutego zorganizowany został w naszej szkole Dzień Otwarty. Przygotowaliśmy okolicznościowe wystawy, występy muzyczno-taneczne oraz wiele ciekawych zajęć dla naszych przyszłych pierwszaków.

 • Szlachetna Paczka 2016

  Dziękujemy za zaangażowanie w akcję Szlachetna Paczka. Dochód z kiermaszu i zbiórki został przeznaczony na potrzeby wybranej przez nas rodziny. Jeszcze raz bardzo dziękujemy!

 • Sukces chłopców w unihokeju!

  Miło nam poinformować, że reprezentacja naszej szkoły w unihokeju chłopców zdobyła III miejsce w finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2016/2017.

 • Przedszkolaki Na Start

  Przedszkolaki Na Start

  8 grudnia 2016 w naszej szkole odbyła się Mini Olimpiada Przedszkolaków "Przedszkolaki Na Start". Gościliśmy dzieci z przedszkoli numer 55, 170, 173 oraz 214. Podczas wspólnej zabawy i zdrowej rywalizacji na największe wyróżnienie zasłużyły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 55, które zdobyły I miejsce. Serdecznie gratulujemy dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę.

 • Sukces dziewcząt w piłce ręcznej!

  Z dumą informujemy, że uczennice naszej szkoły zdobyły I miejsce w Mistrzostwach Łodzi w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt. Gratulujemy!

 • Szkoła Promująca Zdrowie

  Szkoła Promująca Zdrowie

  Z przyjemnością informujemy, że  24 listopada nasza szkoła w czasie konferencji zorganizowanej przez Kuratorium Oświaty otrzymała certyfikat Sieci Szkół Promujących Zdrowie Województwa Łódzkiego.

 • Śniadanie Daje Moc

  Jak co roku, uczniowie klas I-VI wraz z wychowawcami wzięli udział w akcji promującej zdrowe odżywianie. Uczniowie przygotowali wspólnie przepyszne zdrowe śniadanie. To najlepszy start w nowy dzień!

 • II Ogólnopolskie Spotkanie Miłośników Origami

  22 października, w naszej szkole odbyło się Ogólnopolskie Spotkanie Miłośników Origami- OSMO. Z tej okazji przygotowano wystawę prac origami inspirowaną tematyką "Łódź Bajkowa".

 • IV Szkolny Pokaz Mody inspirowanej folklorem

  14 października, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, uczniowie klas IV-VI przygotowali pokaz mody inspirowanej folklorem. Uczniowie zaprezentowali piękne stroje, wykazali się dużą kreatywnością i talentem scenicznym. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy, a klasie Vc gratulujemy zdobycia I miejsca oraz nagrody publiczności.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 19 w Łodzi
  ul. Balonowa 1
  94-108 Łódź
 • 0-42-686-47-89
  Fax: 0-42-689-86-32

Galeria zdjęć